Kiievi Sümfooniaorkester. Dirigent Wes Janzen

Teile võivad huvi pakkuda järgnevad sündmused - valitud sündmus on juba aegunud.

Teisi sarnaseid sündmusi võite leida kategooria Muusikaalt.

The Orchestra starring ELO former members

Nordea Kontserdimaja, Tallinn

04.08.2015

Nickelback - No Fixed address Tour 2015

Zalgirio Arena,

14.10.2015

Hind: 10 € - 15 €

Millal: 26.7.2012

Kiievi Sümfooniaorkester ja Koor, dirigent Wes Janzen

Ürituse detailid

Kiievi Sümfooniaorkester ja Koor, dirigent Wes Janzen

Kiievi Sümfooniaorkester ja Koor  on loodud 1993. aastal Ukrainas Roger McMurrini poolt, eesmärgiga tutvustada seal klassikalise muusika meistriteoseid, mis nõukogude ajal olid keelatud.  Tänaseks moodustavad kaunilt kokkukõlava kollektiivi 100 lauljat ja 65 orkestranti. 18 tegutsemisaasta jooksul on esinetud lisaks kodumaale USAs, Venemaal, Kesk-Aasias. Kiievi Sümfooniaorkester ja koor on salvestanud 17 CD-plaati ning kaks DVDd.

Kui orkestri asutajalt Roger McMurrin`ilt  küsiti, mida ta arvab Ukraina muusikutest, siis ta vastas nii: „Ukrainas on mitmeid  maailma tippklassi kuuluvaid instrumentaliste ja vokaliste. Horowitzi, Prokofjevi ja Isaac Sterni kodumaalt jõuavad jätkuvalt maailmalavadele suurepärased artistid.“

Kui traditsiooniliselt esitatakse sakraalmuusikat Ukrainas a cappellas, ilma saateta, siis Kiievi sümfooniaorkester ja koor kombineerivad  nii muusikute kui lauljate potentsiaali. Nii luuakse unikaalne võimalus esitada mõlemat - Lääne ja Slaavi meistriteoseid.

Alates 1993. aastast on kollektiiv aidanud kaasa kohalikes kogukondades sotsiaalsete teemade lahendamisega: nad abistavad ja toetavad eakaid inimesi (eelkõige leski, kellel pole lapsi) ja orvuks jäänuid ning on korraldanud mitmeid kooliväliseid haridusprogramme Kiievi koolides.

Tallinnas toimuval kontserdil esitatakse J. S. Bachi, F. J. Haydn`i, G. F. Handeli, N. Rimski-Korsakovi, S. Rahmaninovi ja teiste tuntud ja armastatud heliloojate teoseid. Lisaks astuvad üles muusikaühing Crescendo suveinstituudi solistid Polina Kulikova, Linda Fogelsone ja Olga Tombaks.

Vaata orkestri esinemist : http://www.youtube.com/watch?v=kCzqFUOrbck

Kontserdi aukülaliseks on Franz Mohr.  Vaata videot siit:  http://www.youtube.com/watch?v=BQsqdZU_YkU

Vaata kogu „Heartbeat Tallinna“ nädala kava www.2012.ee.

Kus:

  • Nordea Kontserdimaja, Estonia pst. 9, Tallinn