Jesse Boykins III Band LIVE

Hind: 8 EUR

Millal: 19.7.2012

Positivuse festivali üks peaesinejatest, Jesse Boykins III, annab 19. juulil klubis Hollywood kontserdi

Ürituse detailid

19. juulil esineb klubis Hollywood Jesse Boykins III, kes on Gilles Petersoni poolt tituleeritud 2012. aasta huvitavamaks soul-artistiks. 21. juulil astub artist üles Baltikumi suurimal kunsti- ja muusikafestivalil Positivus.

Jesse Boykins’il on ajatu kõla. Ta seob enda loomingus kõiki muusikažanreid, generatsioone ja kultuure. Iga noot ning iga sõna, mis tema salvestuses ja live-esinemistel kõlavad, on loodud kuulajas emotsioonide äratamiseks - et inimene neid samu tundeid endas avastaks ja tunnistaks.

Jesse hakkas juba varases nooruses otsima muusikat mujalt kui ümbritsevast olemasolevast keskkonnast. Stevie Wonder, Marvin Gate, Bjork, Sade, Pink Floyd – need on artistid, kelle lüürika tundus talle suurt mõju kandvat. Sellest inspiratsioonist tulenevalt süüvis Jesse Shakespeare’i ja Langston Hughes’i kirjatöödesse, viies edaspidi kogetut üle enda loomingu sõnadesse, tuues neisse rohkem sügavust. Õppides metafooride ja imagoloogia olemust ning katsetades nende lugudesse ümber kandmist, ongi temast saanud tänapäevane soul-muusika artist Jesse Boykins III.

Jesse Boykins III andis 2008. aastal välja enda debüüt-EP Dopamine: My Life On My Back – vaade nooruslikkusele, milles ootuspärasest enam küpsust. Sellele järgnes EP The Beauty Created ning sai Soul Train Award nominatsiooni. Jesse on olnud loomingulises koostöös nimedega nagu MachineDrum, Foreign Exchange, Theophilus London, Sinden. 2011. aastal ilmus viimane EP Way of a Wayfarer, mille palad on laskunud spirituaalsetele ja endasse süüvivatele radadele, mida artist oma teel läbib. Just selliste sammudega on Jesse kinnitanud enda nime ja panuse jäädavalt soul-muusika ajalukku.

Hetkel töötab Jesse enda kolmanda albumi kallal, nimega Love Apparatus. Seda lindistades reisis Jesse maailmas ringi, otsides uusi kogemusi, elamusi ning avastades helisid, mida enda loomingusse siduda.

Artisti enda sõnul: „Ma loon maailma-soul’i, mis märgib hetki ajas. Iga kord, kui tutvustan muusikat oma fännidele, tahan, et mu looming saaks nende elu mõjutavaks ja defineerivaks osaks. Seda sama suures mahus nagu see minu elus koha on hõivanud.“

Jesse Boykins III live-kontserdi piletid hinnaga 8 eurot on eelmüügis alates 19. juunist Ticketpro kassades ja veebilehel www.ticketpro.ee.

Vaata ka www.clubhollywood.ee.

Kus:

  • Club Hollywood, Vana Posti 8, Tallinn