Cirque du Soleil

Teile võivad huvi pakkuda järgnevad sündmused - valitud sündmus on juba aegunud.

Teisi sarnaseid sündmusi võite leida kategooria Variaalt.

Hind: 10, 29, 32, 39, 49, 59, 69, 79 EUR

Millal: 28.12.2011 - 1.1.2012

LAPSEPILETID MÜÜGIL AINULT MÜÜGIPUNKTIDES. Sülepilet kehtib väikelapsed kuni 4 eluaastat kaasarvatud. (eraldi istekohta saalis ei taga) Ratastooli piletisoovijatel palume võtta ühendust klubi@sakusuurhall.com

Müügipunktide nimekiri

Ürituse detailid

BDG TOOB EESTISSE MAAILMA TSIRKUSEKUNSTI ABSOLUUTSE TIPU, KUULSA CIRQUE DU SOLEIL’i

28. detsembrist - 1. jaanuarini esineb Tallinnas, Saku Suurhallis maailmakuulus  CIRQUE DU SOLEIL, kelle kogupere etendusi on üle maailma külastanud juba pea 100 miljonit (!) pealtvaatajat. Esmakordselt Eestis etendusi andev Cirque du Soleil toob publikuni oma kuulsaima ja enimmängitud originaalshow SALTIMBANCO.

CIRQUE DU SOLEIL (Päikesetsirkus) loodi 1984. aastal Kanadas Guy Laliberté ja noorte tänavaesinejate trupi poolt väga lihtsal eesmärgil – lõbustada publikut, näha maailma ning ise sellest kõigest rõõmu tunda.  Tänaseks on ettevõttel 5000 töötajat, kelle hulka kuulub enam kui 1200 artisti 50 erinevast riigist.

 

Cirque du Soleil on toonud imetlust ja rõõmu peaaegu sajale miljonile pealtvaatajale 300 linnas viiel mandril. BDG püüdis üle maailma tuntud tsirkusetruppi siia saada ikka mitu head aastat ja mul on äärmiselt hea meel tõdeda, et nüüd lõpuks tulevad nad ka Eestisse” kinnitab BDG Music tegevjuht Eva Palm. “Mul endal on õnnestunud Cirque du Soleil etendusi näha nii Helsingis kui Pariisis ning ma olin täielikult lummatud. Õnneks pole Cirque du Soleil’l midagi ühist nende tsirkuseetendustega, mida Eestisse on varem toodud ja millega suvel mööda Eestit ringi tuuritatakse. Cirque du Soleil on omaette maailmaklass. Ja ma olen väga nõus nendega, kes ütlevad, et nähes korra Cirque du Soleil etendust tahad sa neid veel ja veel vaadata, sest tegemist on vaieldamatult maailma tsirkusekunsti absoluutse tipuga,” lisab Palm.

Aastate jooksul on Cirque du Soleil’d pärjatud ka mitmete rahvusvaheliste mainekate auhindadega nagu Emmy, Gemini, Drama Desk, Bambi, ACE, Gémeaux, Félix ja Rose d’Or de Montreux. Cirque du Soleil asutaja ja juhataja Guy Laliberté omab Hollywoodi Tähtede Alleel (Hollywood Walk of Fame) ka omanimelist tähte. Tihti kutsutakse Cirque du Soleil’d eksklusiivselt esinema ka erinevate suurte ürituste raames, nagu näiteks 2009. aasta Eurovisiooni avapidu Moskvas ja Expo 2010 maailmanäitus Hiinas, Shanghais.  Samuti on nad esinenud nii Oscari auhinna-galal kui ka suurtel spordiüritustel, nagu näiteks ujumise MM’l ning Super Bowl’i tseremoonial. Cirque du Soleil etenduste lõike saab näha sellistes tuntud filmides nagu Knocked Up ja Ocean’s Eleven.

Cirque du Soleil’l on kokku  22 omapärast etendust. Osa nendest on alalised showd maailma suurtes metropolides, nagu näiteks Las Vegases, New Yorgis, Tokyos, Macaus ning teised tuuritavad aasta vältel üle maailma ringi. Tallinnasse toob Cirque du Soleil oma juba klassikaks saanud show SALTIMBANCO.

 

Saltimbanco on CIRQUE DU SOLEIL kuulsaim etendus, mis on täis suurlinna rõõmsaid ja värviküllaseid lugusid. Seda on näinud alates 1992. aastast rohkem kui 12 miljonit entusiastlikku fänni üle kogu maailma. Igal aastal külastatakse selle kuulsa etendusega ligi 40 erinevat linna ning etendused antakse alati täissaalidele. See on furoori ja elevust tekitanud Aasiast Ameerikani ning Austraaliast Euroopani.

“Cirque du Soleil ootab suure põnevusega oma esmakordset esinemist Eestis. Saltimbanco on etendus, kus on oskuslikult liidetud kõrgetasemeline akrobaatika ja tsirkusekunst ning sellest kujuneb enneolematu põnevust täis teatraalne elamus. Saltimbanco on pannud ahhetama publikut üle kogu maailma ja me ootame suure huviga oma etendusi Tallinnas“sõnab Cirque du Soleil asepresident Finn Taylor.

“Me oleme tõeliselt uhked ja ootusärevuses, et pärast nende esinemisi rohkem kui kolmesajas linnas maailma eri paigus on lõpuks maailmakuulus Cirque du Soleil ka esmakordselt Baltimaadesse jõudnud. Ma olen ise nende etendust nimega Saltimbanco näinud Kanadas, Ottawas ja ma nautisin seda tohutult. Olen täiesti veendunud, et Eesti publikule avaldab äärmiselt suurt muljet selle etenduse suurepärane kunstilisus, muusika ja akrobaatika, “ lausub Kanada suursaadik Baltimaades Scott Heatherington ning lisab: “Cirque du Soleil on alati olnud suurejooneline Kanada “suursaadik” igas linnas ja riigis, mida nad on külastanud.”

Saltimbanco  tuleneb itaaliakeelsest väljendist saltare in banco, mis tähendab sisuliselt pingi peal hüppamist. See on rahvusvaheline lavastus, milles osaleb 51 artisti ja muusikut enam kui 20 riigist. Klassikalise tsirkuseetendusena selle parimal kujul on Saltimbanco aukartustäratava artistlikkuse ja väleduse vapustav ja kaleidoskoopiline esitus. Siin näete rambivalguses ahhetamapanevaid atleetlikke trikke, mida akrobaadid sooritavad ühekaupa ja tervete rühmadena. See on kahtlemata ekstravagantne vaatemäng oma silmapaistva väljendusviisiga: eri karakterite kirev lavamäng tõmbab vaatajad kaasa toretsevasse, unistustelaadsesse maailma, kujuteldavasse linna, kus mitmekesisus annab kasvuruumi lootusele.

 

Saltimbanco on tulvil kütkestavaid, võimatuna näivaid köielkõndimisi ja hüppeid, keerlemist ümber kõrgete Hiina postide ja rabavaid etteasteid suure kiigega, Maa külgetõmbejõudu trotsivaid trikke benji-köiel ja rippkangil, köitvat žongleerimist ja akrobaatilisi numbreid jalgrattaga ning väga erinäolisi kloune. Põhjalikult läbimõeldud tehnika ja originaalne lavakujundus on läbi põimunud vaatemänguliste kostüümide, imepärase valgustuse, huumori, innustava muusika ja maagiaga. Saltimbanco on värvikas ja hämmastav meelelahutuslik etendus, millest tunneb rõõmu kogu pere.

 

Saltimbanco show on visuaalselt äärmiselt nauditav. Etenduse tegelaskujud ei ole mitte lihtsalt kostüümidesse riietatud, pigem on need eredavärvilised ja eripalgelised kostüümid kujundatud vastavalt sellele, kuidas iga tegelane etenduse arenedes esile tõuseb. Iga esineja kannab show ajal vähemalt viit erinevat kostüümi, mis võib koosneda kuni 12 elemendist.

 

Muusikal on Saltimbanco etendustel väga suur roll. Helilooja René Dupéréd on spetsiaalselt Saltimbanco show jaoks kirjutanud originaalmuusika, mida etenduste ajal esitab alati live-bänd -  viis pillimängijat ja kaks lauljat. Live-esitlus lisab Saltimbancole energiat ja värvikust ning nii saab bänd end laval toimuvaga ühes rütmis hoida. Muusikud järgivad lavategelaste liikumist ja muusika kõlab tegevusega sünkroonis.

“Kuna Saltimbanco show produktsioon katab praktiliselt kogu Saku Suurhalli põrandapinna, siis mahub korraga ühte etendust vaatama vaid 3500 inimest. Show ülesehitus võimaldab Saltimbanco etendust hästi jälgida kõikidelt istekohtadelt,“ lausub Eva Palm. “Uuringute kohaselt on suurem osa Cirque du Soleil etenduste külastajatest täiskasvanud. Samas võin kinnitada, et Saltimbanco show on kindlasti meeldejääv elamus absoluutselt igas vanuses lastele, sest see on energiline, värvikas ja täis positiivseid üllatusi. Tulge kogu perega! » kutsub Palm BDG aasta suurimast projektist osa saama.

Maailmakuulus CIRQUE DU SOLEIL annab Tallinnas, Saku Suurhallis seitse etendust alates 28. detsembrist.

Etenduste ajad:

Etenduste ajad:

28. detsember (kolmapäev) ESIETENDUS

kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

29. detsember (neljapäev)

kell 15:00 (uksed avatakse 14:00)

kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

30. detsember (reede)

kell 15:00 (uksed avatakse 14:00)

kell 19:00 (uksed avatakse 18:00)

1. jaanuar (pühapäev)

kell 14:00 (uksed avatakse 13:00)

kell 18:00 (uksed avatakse 17:00)

Saltimbanco etendus kestab kokku 2,5 tundi, kuhu vahele mahub 30 minutiline vaheaeg.

Piletid CIRQUE DU SOLEIL Saltimbanco Tallinna etendustele hinnaga alates 29 EURi on nüüd müügil Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja Ticketpro müügipunktides üle Eesti. Lastele kehtivad soodushinnad.

 

CIRQUE DU SOLEIL Tallinna etenduste produtsent: BDG Music.

Meediapartnerid: Kanal 2, Pervõi Baltiiski Kanal, Eesti Ekspress, Kroonika ja Delfi

Lisainfo:

www.fbi.ee

www.cirquedusoleil.com

Kus:

  • Saku Suurhall, Paldiski mnt 104B, Tallinn

Internet: http://www.cirquedusoleil.com

Fotod ja videod